in

Водителката ослепе поради поранешното момче- ја измачувал 8 часа, а потоа го викнал пријателот на помош и ја полиле со солна киселина

Британската водителка Кејти Пајпер во 2008 година преживеала вистински пекол кога тогашното момче ја измачувало и претепало, а потоа повикал и пријател кој ја полил со киселина, по што таа ослепела на едното око.

Водителката година и половина се криеше од очите на јавноста, но наеднаш по немилиот настан одлучи да се појави поради сите жени кои поминале низ ваков петок и терор.

 

View this post on Instagram

 

Aperol Spritz in the sun ☀️

A post shared by K A T I E P I P E R (@katiepiper_) on Sep 21, 2019 at 5:18am PDT

Пред некој ден по повод светскиот ден на менталното здравје се одлучи да сподели со јавноста фотографија од своето лице по преживеаниот пекол.

Таа под фотографијата напиша дека и од тогаш редовно посетува психолог кој и помогнал многу.

-Се сеќавам на времето кога никого не сакав да видам и кога не сакав било кој да ме гледа. Се сеќавам кога се плашев од луѓето, особено од мажите, тогаш се плашев на целиот свет. Се сеќавам кога разговорот за оваа траума која ја преживеав тогаш било нешто невозможно. Денеска на денот на менталното здравје имам состанок со мојот терапевт, се уште одам на разговори и многу ми помагаат и способна сум да зборувам за ова, напиша водителката.

 

View this post on Instagram

 

Wow what a fab summer, I can’t believe how quickly it has gone! 🌟 Seems surreal that school starts back next week, feels like yesterday it was July. I’ve been getting all the bits together for Belle’s first day back so she has a new bag, new uniform and new shoes. Belle is going to have a Kindi Kids doll as her little pal, who will be waiting for her when she gets home. We love how the Kindi Kids are age appropriate and so colourful and fun too. There’s even a Bobble Dance on YouTube which kids can join in with! With school starting, it is so important to teach Belle the value of making friends – and is a great chance for us mums to make new friends too! #kindikids #backtoschool #bff #ad #MooseToys @moose_toys @kindikidsofficial

A post shared by K A T I E P I P E R (@katiepiper_) on Aug 28, 2019 at 10:27am PDT

Кејти инаку беше на почетокот на својата манекенска кариера кога го доживеа нападот од своето момче.

Прво ја освоила титулата мис на Винчестер, а потоа започна да се занимава со водителството, а набрзо ја започнала кобната врска која траела само две недели.

Има напишано три книги, а во 2011 година е прогласена за жена на годината.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Loading…

0

Коментари