in

(ВИДЕО) Презентирана евровизиската нумера на Македонија во изведба на Тамара Тодевска

Тамара Тодевска со песната „Proud“ ќе ја претставува нашата земја оваа година на Евровизија која се одржува во Израел.

Пејачката вечерва ја промовираше баладата која звучи одлично.

Македонија учествува во втората полуфинална вечер на 16 мај.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Loading…

0

Коментари