in

ВИДЕО: На свадба му пееше Цеца, на роденден Анастасија – Погледнете ја атмосферата на прославата на познатиот бизнисмен

Бизнисменот Драгослав Илиќ, кој се заминава со дистрибуција и продажба на нафта во Венецуела, дошол повторно во Србија за да го прослави својот роденден. Славењето било организирано во еден белградски ресторан.

На прославата меѓу присутните се најде и Анастасија Ражнатовиќ која во еден момент запеа песна од нејзината мајка Цеца, „Кукавица“.

-Благподарам многу за ова убаво дружење и овој прекрасен глас, напиша Гаги во описот на видеото на кое пее Анастасија.

За потсетување, Илиќ во 2006 година организираше раскошна свадба во еден од најпознатите хотели во Буенос Аирес, на која пееја Цеца, Мира Шкориќ и Аца Лукас.

 

View this post on Instagram

 

Hvala puno za ovo divno druzenje i ovaj divan glas @raznatovicanastasija @cecaraznatovic @marielys_3004 @michelle_zambrano28 #birthday #serbia

A post shared by Drago (@gagi_serbia_) on Aug 12, 2019 at 6:53pm PDT

4 Comments

Leave a Reply
  1. The methods mentioned in this article concerning to increase traffic at you own weblog are genuinely nice, thanks for such nice piece of writing.

  2. F*ckin’ tremendous things here. I am very happy to look your post. Thanks so much and i am having a look forward to contact you. Will you kindly drop me a mail?

  3. This paragraph is good and fruitful designed for all new PHP related web programmers; they have to study it and do the practice.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Loading…

0

Коментари