in

Трик на светските шминкери – Еве како за секунда да се спасите од подочњаците

Подочњаците се чест проблем кој ги загрозува многу жени, предизвикувајќи замор и несоница.

Бидејќи не е лесно да се избере совршениот коректор и да се усоврши со останатиот дел од кожата, ние ви го откриваме трикот на светските шминкери која  и вие можете да го испробате.

Овој трик многу добро ќе ви ги покрие вашите подочњаци . Наместо да трошите пари на нови производи, користете исушена пудра кој се собира околу капачето.

Пудрата што се собира околу капачето е погуста и е идеална за покривање на темните кругови околу очите. По нанесувањето на основата, со прст земете малку пудра од капачето и нежно нанесете ја под вашите очи.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Loading…

0

Коментари