in

Тип на жени кои мажите пробуваат да ги одбегнат

Не успевате да останете во сериозна врска? Можеби проблемот не е во партнерот, туку во вас.

Cosmopolitan наведува три типови на жени со кои ниту еден маж не може да издржи да биде во врска.

Разгалени принцези

Овие жени сакаат светот да се врти околу нив и да се во центарот на вниманието. Затоа партнерот го третираат како слуга.

Секако, другите не се важни и мислат само на себе. Кога нешто не им одговара, секогаш прават скандал.

Драма кралици

Со ваквите жени е невозможно да се опуштите затоа што се како темпирана бомба која може да експлодира во секој момент.

Без оглед на тоа каде се наоѓаат, може да избувнат и за најмала ситница.

Искомплексирани

На мажите им е напорно да бидат во врска со жена на која секој ден треба да ѝ повторуваат дека е убава и згодна. Мажите сакаат жени со самодоверба.

Жените кои се искомплексирани со својот изглед, обично се љубоморни на пријателките и колешките на својот партнер, особено на оние кои се поубави од нив.

12 Comments

Leave a Reply
 1. You actually make it appear so easy together with your
  presentation however I to find this matter to be actually one thing that I think I’d by no means understand.
  It kind of feels too complex and very vast for me.
  I’m taking a look ahead in your next submit, I will try to get the hang of
  it!

 2. consorcio de carros como funciona itau consorcio de veiculos banco itau consorcio de carros porto seguro consorcio de carros usados bradesco consorcio honda civic 2010 consorcio honda motos como funciona simulador consorcio de veiculos bradesco consorcio de carros rio de janeiro consorcio para carros como funciona consorcio de carros chevrolet seminovos.

 3. como funciona o consorcio de imoveis da caixa economica consorcio de imovel banco santander consorcio imobiliario contemplado caixa consorcio imobiliario contemplado banco do brasil consorcio imobiliario contemplado londrina tabela de consorcio imobiliario banco do brasil consorcio caixa economica imoveis simulacao consorcio imobiliario porto seguro login Consorcio de imoveis consorcio imobiliario bb simulacao consorcio imovel contemplado bh consorcio imovel bradesco reclame aqui.

 4. consorcio maquinas e equipamentos consorcio de onibus carta credito automoveis pesados carta de credito contemplada para caminhoes a venda consorcio de onibus rodoviario consorcio para caminhao usado consorcio contemplado caminhao mg consorcio caminhao contemplado consorcio de caminhoes no brasil consorcio de caminhao volkswagen consorcio de automovel pesados consorcio de onibus rodoviario consorcio de caminhao consorcio veiculos pesados.

 5. carta credito de carros de luxo carta credito de carros de luxo consorcio de carros de luxo consorcio de automovel de luxo carta de credito de automovel de luxo consorcio de carros de luxo consorcios de carro de luxo cartas de credito de carro de luxo consorcio de carro de luxo carta credito de veiculo de luxo cartas de credito de carro de luxo carta de credito de carro de luxo carta de credito de veiculo de luxo carta de credito de carro de luxo consorcio de automovel de luxo consorcios de carro de luxo.

 6. I’m truly enjoying the design and layout of your blog. It’s a very easy on the
  eyes which makes it much more pleasant for me to
  come here and visit more often. Did you hire out a developer to
  create your theme? Superb work!

 7. consorcio imovel porto seguro consorcio imovel santander simulador consorcio imobiliario contemplado caixa consorcio imobiliario contemplado banco do brasil consorcio de imoveis porto seguro consorcio imovel banco santander consorcio contemplado imovel banco do brasil consorcio imobiliario santander e bom consorcio banco do brasil imoveis tabela consorcio imobiliario contemplado itau consorcio de imoveis santander e bom consorcio imobiliario bradesco telefone.

 8. consorcio imobiliario itau telefone consorcio para reforma de imovel bradesco consorcio itau simulacao consorcio imovel porto seguro vale a pena consorcio imobiliario itau como funciona consorcio imovel banco bradesco consorcio imobiliario bradesco tabela cef consorcio imobiliario simulador consorcio de imoveis porto seguro simulacao consorcio imobiliario contemplado banco do brasil consorcio imobiliario bb vale a pena consorcio imovel banco santander.

 9. Thanks for a marvelous posting! I really enjoyed reading it,
  you may be a great author. I will always bookmark your blog and will eventually
  come back in the foreseeable future. I want to encourage
  one to continue your great posts, have a nice evening!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Loading…

0

Коментари