in

ТЕСТ: Дознајте колкава е вашата сексуална интелигенција

Одговорете на следниве 25 прашања заокружувајќи ДА или НЕ и откријте колкав е коефициентот на вашата сексуална интелигенција (SQ)!

 1. Глумите оргазам ДА/НЕ
 2. Разговарате за секс ДА/НЕ
 3. Предлагате нови секс техники ДА/НЕ
 4. Мислите дека и партнерот одглумил оргазам заедно со вас ДА/НЕ
 5. Се чувствувате пријатно додека мастурбирате ДА/НЕ
 6. Не ви пречи ако партнерот мастурбира ДА/НЕ
 7. Ако не сте расположени за секс, искрено го кажувате тоа ДА/НЕ
 8. Искрено зборувате за своите емоции со својот партнер ДА/НЕ
 9. Сакате некој да ви посочи кога правите „грешка“ во креветот ДА/НЕ
 10. Прифаќате дека луѓето имаат различни секс потреби ДА/НЕ
 11. Отворени сте за нови предлози во креветот ДА/НЕ
 12. Го прифаќате своето тело со сите недостатоци ДА/НЕ
 13. Сакате да споделувате секс-фантазии со партнерот ДА/НЕ
 14. Либерални сте во однос на различни сфаќања за сексот ДА/НЕ
 15. Сакате да менувате пози ДА/НЕ
 16. Му помагате на партнерот да се чувствува подобро во своја кожа ДА/НЕ
 17. Сакате сигурен секс ДА НЕ
 18. Не ве навредува ако го одбие вашиот предлог за секс ДА/НЕ
 19. Љубовта е важна за добар секс ДА/НЕ
 20. Постојат места кои се добри за секс на брзина ДА/НЕ
 21. Искрено реагирате на прераната ејакулација на партнерот ДА/НЕ
 22. Се откажувате ако партнерот не е расположен за секс ДА/НЕ
 23. И кажувате на другата страна ако е премногу нежна или груба ДА НЕ
 24. Добриот љубовник не брои „рецки“ ДА/НЕ
 25. Сексот не ви создава чувство на нечистотија и вина ДА/НЕ

Ако имате од 20 до 25 одговори со ДА имате висок SQ

Одлично сте запознаени со сексуалните односи и со тоа дека за успех е потребна искреност, отвореност и взаемна посветеност. Уште еднаш погледнете ги прашањата на кои сте одговориле негативно и поработете на тие делови од себе си за да можете да го унапредите својот позитивен став кон сексот.

Ако имате од 12 до 19 одговори со ДА имате среден SQ

Свесни сте дека сексот и сексуалните односи се мошне сложени. Сепак, некои нешта уште не ви се доволно совладани. Зошто е тоа така? Поради начинот на воспитување или пак поради недостатокот на самодоверба? Работете на своите ставови и ќе сфатите дека животот исполнет со секс е далеку поквалитетен. Сексот нè зближува со партнерот и прави да се чувствуваме пожелно и убаво.

Ако имате од 1 до 11 одговори со ДА имате низок SQ

Имате проблем со самодовербата и комуникацијата и тоа ве спречува во потполност да уживате во сексот. Обидете се што повеќе да истражувате и да бидете поискрени со својот партнер во однос на нештата кои ги сакате односно не ги сакате во сексот.

10 Comments

Leave a Reply
 1. Hi, Neat post. There’s a problem with your
  site in web explorer, would check this? IE still is the marketplace chief
  and a large component of people will omit your wonderful
  writing due to this problem.

 2. My programmer is trying to convince me to move to
  .net from PHP. I have always disliked the idea because of the costs.

  But he’s tryiong none the less. I’ve been using WordPress
  on various websites for about a year and am concerned about
  switching to another platform. I have heard very good
  things about blogengine.net. Is there a way I can transfer all my wordpress content
  into it? Any help would be greatly appreciated!

 3. I think what you said made a ton of sense. However, think on this, suppose
  you added a little content? I mean, I don’t wish to tell you how
  to run your blog, but what if you added a headline that grabbed people’s attention? I mean ТЕСТ: Дознајте колкава е вашата сексуална интелигенција – KOKTEL.mk is kinda plain. You should glance at Yahoo’s home page and see how they create post headlines to grab
  people to open the links. You might add a video or a related picture or two
  to grab people excited about what you’ve written. Just my opinion, it would make
  your posts a little bit more interesting.

 4. Hello There. I discovered your blog the usage of msn. This is a very well written article.
  I will make sure to bookmark it and return to
  learn extra of your helpful information. Thanks for
  the post. I will definitely comeback.

 5. Attractive component to content. I simply stumbled upon your site and
  in accession capital to say that I get in fact loved account your weblog posts.
  Anyway I will be subscribing to your augment or even I achievement you get right of entry to constantly fast.

 6. My coder is trying to convince me to move to .net from PHP.

  I have always disliked the idea because of the expenses.
  But he’s tryiong none the less. I’ve been using WordPress on numerous websites for about a year and am anxious about switching
  to another platform. I have heard excellent things about blogengine.net.
  Is there a way I can transfer all my wordpress content into it?
  Any help would be really appreciated!

 7. Someone necessarily lend a hand to make critically articles I might state.
  That is the very first time I frequented your website page and up to now?
  I amazed with the research you made to make this particular publish extraordinary.
  Great process!

 8. Hi there would you mind letting me know which webhost you’re using?
  I’ve loaded your blog in 3 completely different
  internet browsers and I must say this blog loads a lot faster then most.

  Can you suggest a good web hosting provider at a fair price?
  Thank you, I appreciate it!

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена.

Loading…

0

Коментари