Страотен пожар во Битола, изгоре куќа – има повредени

Вечерва околу 19,35 ч. на ул.„Лавчански пат“ избувнал пожар во куќа сопственост на С.Т. кој сам живее и во моментот бил во куќата, дознава Centar.mk.

Според нашите информации пожарот веднаш е локализиран.

Ставро е пренесен во битолската болница за укажување на лекарска помош од здобиени изгореници при обид да го изгасне пожарот, дознава Centar.mk.

Извор: centar.mk

Остави коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here