in

Што ги очекува Водолиите во животот?

Со овој машки воздушен знак вледаат Сатурн и Уран, но покрај нив значајно е и влијанието на Меркур и Венера.

Кај Водолиите е многу изразена хуманоста и желбата за општествена работа. Тие би дале се за своите пријатели, особено за оние кои ги сакаат. Во таквата слепа предаденост кон другите луѓе често доживуваат разочарувања, но тие од тоа не стануваат попаметни. Покрај тоа, тие се полни со компромис и разбирање за другите.

Можете да ги видите на многу места бидејќи имаат потреба од дружење со луѓето. Нивната пријатност и духовитост и желба за забава им е добро позната на сите околу нив. За нив парите не претставуваат ништо важно, туку само средство со кое можат повеќе да уживаат. Тоа често придонесува да останат без пари, но тие повторно ќе заработат.

Во својата младост, Водолиите се истакнуваат со креативни и иновативни идеи. Тие имаат немирен дух и многу често се неспокојни. Сакаат со своите идеи да го променат светот и имаат многу елан и енергија за тоа. Тие не можат да го замислат својот живот ако не се борат против нешто, ако нешто не создаваат. Меѓутоа, карактеристично за родените во овој знак е дека тие не сакаат да работат само за себе, тие сакаат се што имаат да споделат со своите пријатели и околината. За нив најголема казна е да бидат сами.

Во текот на својот живот, Водолиите често се борат за докажување на своите вредности. Тие сакаат слава и пофалби, но мразат лицемерие и непочит. Човек лесно може да ги убеди во неговите ставови, а тие потоа ги прифаќаат и се борат за нив како да се свои. Токму поради тоа во нивниот живот, другите имаат повеќе корист од нивната работа, отколку тие самите.

Водолиите сакаат да бидат пред своето време, не затоа што се снобови, туку заради тоа што мислат дека на денешните луѓе им недостасува фантазија и креативност. Главните одлики на овој знак се големата доверба во луѓето, огромната хуманост, но и многу изразената индивидуалност.

Тие најмногу ќе бидат среќни доколку работат работа во која се поврзани со голем број луѓе. Тактот и енергијата им носат заслужен успех. Среќни се кога помагаат и затоа нивните полиња на делување треба да бидат образованието, социјалната грижа и помошта за старите лица, а можат да бидат и одлични доктори. Но, со текот на годините нивниот природен идеализам се намалува и тие работат за многу мала материјална добивка. Најголемата грешка што може да и биде направена на една Водолија е тоа да биде обесхрабрена во остварувањето на нејзините амбиции. Мало самостојно претпријатие е тоа што ним им е потребно за да успеат во овој свет.

Нивни среќни броеви се 6,7 и 9, а среќни денови петок и сабота.

32 Comments

Leave a Reply
 1. Thanks a lot for sharing this with all people you actually
  recognize what you’re speaking about! Bookmarked.
  Please also visit my website =). We will have a hyperlink change
  agreement among us

 2. Hey I am so grateful I found your website, I really
  found you by error, while I was searching on Bing for something else, Nonetheless I am here now and would just like to say thank you for
  a remarkable post and a all round enjoyable blog (I also love the theme/design), I don’t have time to browse it all at the moment but I have book-marked it and also added your RSS feeds, so
  when I have time I will be back to read more, Please do keep up the excellent job.

 3. I was wondering if you ever considered changing the layout of your website?
  Its very well written; I love what youve got to say. But maybe you could a little
  more in the way of content so people could connect with
  it better. Youve got an awful lot of text for only having
  1 or two images. Maybe you could space it out better?

 4. I have been exploring for a little for any high quality articles or weblog posts in this kind of space .

  Exploring in Yahoo I at last stumbled upon this web site.

  Reading this info So i’m happy to show that I have a very just
  right uncanny feeling I found out exactly what I needed.
  I so much certainly will make certain to don?t
  put out of your mind this web site and provides it a look regularly.

 5. Hello would you mind stating which blog platform you’re
  using? I’m going to start my own blog soon but I’m having a difficult
  time selecting between BlogEngine/Wordpress/B2evolution and Drupal.
  The reason I ask is because your layout seems different then most blogs and I’m looking for something unique.

  P.S Apologies for getting off-topic but I had to ask!

 6. Hi there just wanted to give you a quick heads up.
  The text in your post seem to be running off the screen in Firefox.
  I’m not sure if this is a format issue or something to
  do with web browser compatibility but I thought I’d post to let you know.

  The style and design look great though! Hope you
  get the issue solved soon. Many thanks

 7. Good day! Would you mind if I share your blog with my facebook group?
  There’s a lot of folks that I think would really appreciate your content.

  Please let me know. Thank you

 8. whoah this weblog is great i love studying your articles.
  Stay up the great work! You already know, many people are looking around for this info, you could aid
  them greatly.

 9. Hey I know this is off topic but I was wondering if you knew of
  any widgets I could add to my blog that automatically tweet my newest twitter updates.
  I’ve been looking for a plug-in like this for quite
  some time and was hoping maybe you would have some experience with something like this.
  Please let me know if you run into anything. I truly enjoy reading your blog and I look forward to your new updates.

 10. Hi there would you mind letting me know which hosting company
  you’re utilizing? I’ve loaded your blog in 3 different web browsers and
  I must say this blog loads a lot quicker then most.
  Can you recommend a good web hosting provider at a reasonable price?
  Thanks, I appreciate it! natalielise plenty of fish

 11. Wonderful blog! I found it while searching on Yahoo News.

  Do you have any suggestions on how to get listed in Yahoo News?
  I’ve been trying for a while but I never seem to get there!
  Thanks

 12. Heya! I’m at work browsing your blog from my new iphone 3gs!

  Just wanted to say I love reading your blog and look forward to all your posts!
  Carry on the outstanding work!

 13. After exploring a few of the blog articles on your website, I truly appreciate
  your way of blogging. I book marked it to my bookmark
  webpage list and will be checking back in the near future.
  Please visit my web site too and tell me your opinion. natalielise pof

 14. I’m not sure where you are getting your information, but good topic.
  I needs to spend some time learning much more or understanding
  more. Thanks for fantastic information I was looking for this information for my
  mission.

 15. I like the helpful information you provide in your articles.
  I’ll bookmark your blog and check again here regularly.
  I’m quite sure I will learn lots of new stuff right here!
  Good luck for the next!

 16. Superb site you have here but I was curious if you knew of any user discussion forums that cover
  the same topics discussed here? I’d really like to be a part of group where I can get feedback from other experienced individuals that
  share the same interest. If you have any suggestions, please let me know.

  Many thanks!

 17. I’m not sure why but this web site is loading very
  slow for me. Is anyone else having this issue or is it a issue
  on my end? I’ll check back later on and see if
  the problem still exists.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Loading…

0

Коментари