in

Прогласен е за нај тренд за на плажа за лето 2019 година!

И покрај фактот дека тие се пудрести, беж и други нијанси на крем боја повеќе сезони во врвот на популарноста во модната индустрија, овој тренд не се откажа од своите позиции.

Значи, нијансите „нудат“, костимите за капење остануваат на врвот на популарноста и високите отвори во областа на колковите се главниот акцент на костимите за капење на новата сезона.

Од една страна, овој тренд доаѓа од деведесеттите години: ерата пред “push-up” и блок боја. Сепак, за разлика од модата природност, постојат и нови акценти кои ќе ја освојат модната сфера: изречена едноставност, длабоки краеви и сложена геометрија.

Подгответе се на време за летната сезона и набавете костим за капење во нијанса на вашата кожа, пудрести тонови или бојата на вашето омилено кафе. Нема да направите грешка!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Loading…

0

Коментари