in

Претставен е трејлерот за Top gun: Maverick

Том Круз се враќа во улогата на Пит Маверик Мичел, по кого и филмот го добил насловот. Тој е продолжение на филмот “Top gun” од 1986. година.

“Paramount pictures” ја закажа премиерата за 26. јуни, 2020 година.

One Comment

Leave a Reply

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Loading…

0

Коментари