in

Се заљубивСе заљубив

Овие се СОВЕТИ од порно ѕвезди: Еве како да не ви падне со часови!

Ако некој знае за сексот, тоа се порно ѕвездите. Затоа, нивниот совет дефинитивно треба да се слушне, а особено кога станува збор за времетраењето на ерекцијата.

Со оглед на тоа дека на жените им треба многу повеќе време за да доживеат оргазам, затоа многу мажи бараат разни начини како да останат подолго во креветот. Еве го решението.

Порно ѕвездите ги откриваат малите трикови на големите мајстори на издржливост во сексот.

Диши

Ако сте премногу возбудени, ќе свршите прерано. Затоа смирете се и дишете длабоко. Обидете се да помислите на нешто друго – вели порно актерот Дерик Пирс.

Не брзајте

– Обрни внимание на деталите. Вашата цел е да не го сторите тоа, но обидете се да уживате во секое време “, советува Пирс.

Промена на пози

– Ако сметате дека наскоро ќе сврши, сменете ја позата. Чувајте ја омилената поза за крај – открива порно ѕвездата Кели Медисон.

Бавно и сигурно

– Наместо пет минути предигра инвестирајте 20 минути. Или еден час. Предизвикувајте се еден со друг. Тогаш воопшто не е важно колку трае сексуалниот односи – советува порно актерката Кејси Калверт.

Пауза

– Кога само ќе ви згусти, повеќе не можеш да издржиш, застани и направи пауза. Наместо на себе, го своето внимание фокусирајте го на задоволување на неа – советува порно-дива Џесика Дрејк.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Loading…

0

Коментари