in

Новите генерации не се залепија, старите пораснаа: Крај за „Беверли Хилс“

По прикажани само шест епизоди од продолжението на популарната тинејџерска серија од 90-тите, „Беверли Хилс 90201“, „Фокс“ објави дека ќе заврши со снимањето после една сезона.

Фановите на серијата беа возбудени од враќањето на нивните хероите на малите екрани, откажувањето на новите сезони најмногу го растажи актерите кои се вратија во полн состав. Сепак, рејтингот на серијата не беше задоволителен, па телевизијата го откажа понатамошното снимање.

One Comment

Leave a Reply

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Loading…

0

Коментари