in

Најужасната понуда за тоа како да го поминете денот на вљубените: Оваа држава ви дава да си изберете бубашваба (ФОТО)

Една зоолошка градина во американската сојузна држава Тексас годинава им предложи на самците за Денот на вљубените наместо цвеќе, бомбони или романтични вечери, да даваат имиња од поранешните партнери на бубашвабите.

Зоолошката градина Ел Пасо во Тексас им понуди на самците на по една бубашваба да дадат име од поранешниот партнер кој им останал во неславно сеќавање.

Инскетите потоа ќе бидат оброк на меркати, животни од семејството мунгоси, чија вечера ќе биде пренесува во живот на интернет.

Претставниците на зоолошката навеле дека во прашање се бубашвабите од Мадагаскар кои се познати како поголеми од своите роднини.

-Тоа е вид крупна бубашваба, а ги одгледуваме како храна за други животни во градината, навеле претставниците на зоолошката градина.

We've had a TREMENDOUS response to our Quit Bugging Me event! ❤️ So much that we have decided to spread the love to some of our other animals here at the zoo! We'll keep you posted on feeding times next week!

Gepostet von El Paso Zoo am Donnerstag, 7. Februar 2019

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Loading…

0

Коментари