in

„Мислев дека умирам“: Славниот актер искрено за тешката болест со која се соочува!

Славниот актер со години се бори со злобна хронична болест придружена со болни симптоми.

Лајмската болест е сериозна заразна болест која може да доведе до сериозни компликации. Освестеноста за Лајмското заболување е во пораст поради многуте познати личности кои страдаат од тоа. Алек Болдвин е еден од оние кои со години се бори со нејзините болни симптоми.

Во 2017-та година, на една конференција тој ја открил својата дијагноза.

Во таа прилика, рекол:

“Добивам класични симптоми на Лајмска болест веќе 5 години по ред. Секој август ме чекаа симптоми слични на грип и потење. Првиот пат беше најлошо, за да потоа наредните симптомите се ублажуваат”.

Симптомите биле толку болни што славниот актер мислел дека ќе умре.

Алек се присетил:

-Првиот пат беше најлош од сите. И јас навистина мислев дека нема да преживеам. Тогаш живеев сам во стан. Легнав во кревет мислејќи: „Ќе умрам од Лајмска болест“, во својот кревет и „Се надевам дека некој ќе ме најде и не сум тука премногу долго“.

Ужасното искуство го научило Болдвин да биде повнимателен. Тој рекол дека тој и неговата сопруга сега редовно ги проверуваат своите деца.

Без лекување, дополнителни симптоми на инфекција може да се појават во рок од неколку недели до неколку месеци по каснувањето. Овие знаци и симптоми вклучуваат нови осипи во области подалеку од каснувањето, болка во зглобовите и невролошки проблеми, вклучувајќи слабост и укоченост на екстремитетите, Белова парализа, нарушено движење на мускулите и менингитис.

Други, поретки знаци и симптоми што можат да се појават неколку недели по каснувањето, вклучуваат проблеми со срцето, воспаление на очите, воспаление на црниот дроб и замор.

2 Comments

Leave a Reply
  1. In the great pattern of things you actually secure a B+ for hard work. Where exactly you actually confused everybody was on the facts. You know, it is said, the devil is in the details… And it couldn’t be more accurate right here. Having said that, let me inform you exactly what did give good results. The authoring is very powerful which is most likely the reason why I am making an effort in order to opine. I do not make it a regular habit of doing that. Next, although I can certainly see a leaps in logic you come up with, I am definitely not confident of how you seem to connect your details which in turn produce the conclusion. For right now I will, no doubt subscribe to your position but trust in the near future you actually link the facts much better.

  2. keep up the superb work, I read few posts on this internet site and I conceive that your blog is real interesting and holds bands of great information.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Loading…

0

Коментари