in

Лепа Брена откри на кој начин ослабела дури 17 килограми и што јадела- овој начин на исхрана ќе го применат многумина уште денеска (ФОТО)

Лепа Брена која на музичката сцена е повеќе од 35 години зад себе има оставено голем број на хитови, а во одредени периоди од кариерата таа правеше и драстични промени на себе.

Таа за српските медиуми неодамна откри дека на почетокот на својата кариера се борела со вишокот на килограмите.

Тогаш како што вели Брена изгубила дури 17 килограми, а причината поради нејзиното ослабување била коментарот на еден келнер во хотелот во кој настапувала.

 

View this post on Instagram

 

Vidimo se 20.10. Stark Arena💪💋❤️@karim_fatal Jamajca

A post shared by Lepa Brena (@lepabrenaa) on Sep 12, 2018 at 6:14am PDT

-Јас очекував дека ќе дојде пејачката, а дојде трафостаница, искоментирал келнерот на бендот на пејачката.

Брена го слушнала и признава дека тоа ја погодило.

-Мене тоа ме погоди и тоа многу сериозно, а малку и повреди. Кога ослабев повеќе од 10, 12, 13 килограми, тогаш сакав моето тело да го доведам до совршенство, вели пејачката.

 

View this post on Instagram

 

Uvek idem napred,stalno koracam,nekada padnem,ponovo ustajem ali nikada ne odustajem🍷

A post shared by Lepa Brena (@lepabrenaa) on Oct 13, 2019 at 9:24am PDT

Таа додава дека наутро јадела по две јајца, попладне посна супа без маснотии, секако месо пречено на скара или пак варено.

Пејачката открива и дека последниот оброк важно е да биде до 18 или 19 часот навечер.

 

View this post on Instagram

 

Pozarevac👍 #hajdedasevolimo #udjislobodno #bolisineprolazis #zarjevaznodalsepevailipjeva #pazikomezavidis

A post shared by Lepa Brena (@lepabrenaa) on Aug 31, 2019 at 6:20pm PDT

-Тоа треба да биде лесна храна. Може исто јајца, конзерва риба, секако сето тоа со салата.

За само шест месеци таа со овој начин на исхрана од 84 килограми имала 67.

2 Comments

Leave a Reply

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Loading…

0

Коментари