in

Се изненадивСе изненадив

Кои мажи се најлоши во кревет… професијата открива

400 жени учествувале во истражувањето на магазинот Redbook кое открило дека професијата со која се занимаваат мажите, има големо влијание на нивните вештини во кревет!

„Она што го правите преку ден влијае и на она што го правите навечер. Ако цел ден мажот управува со машини, големи се шансите дека знае да управува и со женското тело. Ако се занимава со работа што е многу линеарна, логична, тогаш и неговиот начин на водење љубов најверојатно ќе биде поформален“, открива сексуалната терапевтка Линда Де Вилерс.

Еве какви се мажите со различни професии во кревет, рангирани од најдобрите, па до најлошите!

1. Уметници
Нивните сопруги тврдат дека токму тие се најдобрите љубовници. 45% од нив тврдат дека сексуалниот живот им е одличен, па така завршиле на прво место. 100% од нив рекле дека уметниците многу се трудат околу предиграта, а 73% од нив целосно успеваат да ги задоволат своите сопруги.

2. Градежници
58% од нив имаат секс повеќе од еднаш неделно, 30% од жените сепак откриле дека би сакале нивните сопрузи да се малку понежни. Градежниците најмалку се трудат околу оралниот секс (40% од нив воопшто не го пружаат). Сепак, сопругите велат дека се одлични кога се во добро расположение, 57% од нив рекле дека сексот е одличен или повеќе од добар.

3. Возачи на камиони/механичари
Тие го заземаат првото место во орален секс, 61% од жените велат дека се најдобри во тоа. 95% од нив се трудат околу предиграта, а 39% од жените на возачи на камиони или механичари го оцениле својот сексуален живот како одличен. 47% од нив имаат секс повеќе од два пати неделно. Третина од нив заспиваат веднаш по сексот.

4. Претприемачи
Тие најмногу сакаат да пробуваат нови сексуални играчки. Сите жени на претприемачи откриле дека се синхронизирани со своите сопрузи што се однесува до времетраењето на сексот. 30% од нив рекле дека би сакале предиграта да трае подолго.

5. Инженери/архитекти
71% од нив успеваат да ги задоволат своите жени во кревет, 92% од нив се грижат околу предиграта, а 76% од нивните жени рекле дека сексот трае доволно долго за да биде совршен. 12% од нив се пожалиле дека предиграта трае цела вечност. Овие мажи сакаат да воведуваат сексуални играчки на батерии во кревет.

6. Менаџери/раководители
38% од жените на мажите кои се занимаваат со овие професии се многу задоволни од сексуалниот живот. 45% од нив сакаат да се милуваат. 74% се добри или многу добри во орален секс.

7. Мажи во униформи (пожарникари, полицајци, поштари…)
81% од жените рекле дека најсекси кај нивните мажи им е тоа што внимаваат тие да бидат целосно задоволени. 84% од нив се многу задоволни од сексот, но 25% откриле дека нивните сопрузи целосно ја прескокнуваат предиграта. 35% од нив би сакале мажите да им бидат поподготвени за нешто ново во кревет.

8. Продавачи
Тие имаат секс секој ден и сакаат да играат разни улоги во кревет.

9. Мажи во одела (адвокати, сметководители, консултанти…)
Поголемиот дел од нив сакаат секс секој ден, а големи се шансите да посакаат да пробаат некоја необична локација. Одлични се во предиграта (92% од жените рекле дека е совршена). Сепак, само 56% од жените го оцениле сексот како одличен.

10. Доктори/медицински лица
Многу сакаат да се милуваат и романтични се. Добри се во орален секс, но многу лоши во предигра. 36% од жените на медицинарите велат дека се пребрзи, а некои рекле дека нивните сопрузи би биле добри кандидати за вијагра.

11. Учители/државни службеници
Тие најтешко прифаќаат „не“ како одговор од своите сопруги кога ќе посакаат секс. Имаат односи почесто од мажите со други професии, а 100% од нив се трудат околу предиграта. Сепак, нивните сопруги се жалат дека сето тоа го завршуваат премногу брзо.

12. Работници во фабрики
59% од нивните сопруги рекле дека сексот би можел да биде и подобар, а дури 20% од нив рекле дека сексот е лош. Сепак, некои од нив се големи авантуристи во кревет. Сакаат да експериментираат со сексуални играчки.

13. ИТ експерти
Жените на информатичарите се жалат дека најтешко можат да добијат секс од нив ако се расположени, а тие не се. Во браковите со овие мажи има најмалку орален секс (од двете страни), а нема ни премногу креативност во кревет. Ниту една жена не рекла дека мажот донел сексуална играчка во кревет. Единствено нешто за што добиле пофалба е тоа што сакаат да се милуваат по сексот.

22 Comments

Leave a Reply
 1. I have learn a few excellent stuff here. Certainly worth bookmarking for revisiting.
  I surprise how so much effort you place to make this kind of magnificent informative
  website.

 2. I am curious to find out what blog platform you are utilizing?
  I’m experiencing some minor security issues with my latest site
  and I’d like to find something more safeguarded. Do you have
  any solutions?

 3. Thanks for your marvelous posting! I truly enjoyed reading
  it, you’re a great author. I will always bookmark your blog and
  will often come back later in life. I want to
  encourage yourself to continue your great writing, have a
  nice holiday weekend!

 4. Its like you read my mind! You seem to know so much about this,
  like you wrote the book in it or something. I think that you could do with some pics to drive the message home a bit,
  but instead of that, this is wonderful blog. A great read.
  I’ll definitely be back.

 5. Hello! I realize this is somewhat off-topic but I needed to ask.
  Does running a well-established website such as yours require a lot of work?
  I’m completely new to blogging but I do write in my journal every day.
  I’d like to start a blog so I will be able to share my personal experience and feelings
  online. Please let me know if you have any ideas
  or tips for brand new aspiring bloggers.
  Thankyou!

 6. Undeniably believe that that you said. Your favorite justification appeared to be at the internet the easiest factor to be mindful of.
  I say to you, I certainly get annoyed at the same time as other people consider worries that
  they plainly don’t recognise about. You controlled to hit the nail upon the top and outlined out the whole thing without having side-effects , other people can take a signal.

  Will likely be again to get more. Thanks

 7. Unquestionably believe that which you said. Your favorite reason appeared to be on the net the easiest thing to be aware of.
  I say to you, I certainly get irked while people consider worries that they plainly don’t know about.
  You managed to hit the nail upon the top and also defined out the whole thing without having side effect ,
  people could take a signal. Will likely be
  back to get more. Thanks natalielise plenty of fish

 8. This piece of writing gives clear idea in support of the new visitors of blogging, that really
  how to do blogging and site-building.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Loading…

0

Коментари