in

Кетрин Денев претрпела послаб мозочен удар

Семејството на француската актерска ѕвезда Кетрин Денев соопшти дека таа претрпела „ограничен исхемичен удар”.

За среќа, актерката нема проблеми со движењето, но нејзиното целосно заздравување ќе потрае, информираат француските медиуми.

Агенциите јавуваат дека таа минатата ноќ била примена во една од болниците во Париз.

One Comment

Leave a Reply

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Loading…

0

Коментари