in

Кетрин Денев претрпела послаб мозочен удар

Семејството на француската актерска ѕвезда Кетрин Денев соопшти дека таа претрпела „ограничен исхемичен удар”.

За среќа, 76-годишната актерка нема проблеми со движењето, но нејзиното целосно заздравување ќе потрае, информираат француските медиуми.

Агенциите јавуваат дека таа минатата ноќ била примена во една од болниците во Париз.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Loading…

0

Коментари