in

Изгледа неверојатно, а за сето тоа откри кои навики ги применува- никогаш нема да поверувате колку години има овој „старец“ (ФОТО)

Нова ѕвезда на Инстаграм, чии години никако не можете да се поврзат со неговиот физички изглед.

Манекенот и фотограф, 52- годишниот Чуандо Тан од Азија изгледа како момче.

Тој тврди дека редовно вежба и никогаш не се тушира касно навечер, ниту пак рано наутро, а освен тоа обожава пилешко.

-Вежбам секој ден, не користам креми за лице и се трудам да бидам во кревет пред 23 часот, зошто веќе не сум толку млад како што изгледам, рекол тој.

Од друга страна пак веројатно тајната е во гените.

2 Comments

Leave a Reply
  1. Howdy would you mind letting me know which hosting company you’re working with?
    I’ve loaded your blog in 3 completely different internet browsers
    and I must say this blog loads a lot quicker then most. Can you recommend a good web
    hosting provider at a reasonable price? Thank you, I appreciate it!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Loading…

0

Коментари