in ,

Хороскоп: Како да го освоите нејзиното срце?

Женското срце може да биде освоено, но треба да се знае патот до него. Хороскопот го има одговорот.

Овен

Потребно е да ја прифатите таква каква што е. Не правете грешка мислејќи дека можете да ја скротите оваа жена. Таа зборува јасно и директно без пречки и никогаш не се плаши да каже што мисли за тебе. По природа е компетитивна и понекогаш делува многу доминантно. Таа не бара човек кој ќе ја засени, туку кој ќе ја бара и прифати таква каква што е, како силна жена.

Бик

Треба да ја докажете вашата вредност. Оваа жена не се вљубува лесно и не верува во љубов на прв поглед. Таа сака бавни чекори и потребно е повеќе време за да ја импресионирате. Оваа жена обожава романтични гестови и сака убави нешта. Таа постојано се однесува трпеливо и ќе го тестира трпението на мажот додека тој не полуди.

Близнаци

Потребно е да и помогнете да се отвори. Со нејзината заразна насмевка и одличен карактер, оваа жена маѓепсува и никогаш нема да ја заборавите. Сепак, таа е полудена по внимание, но е и многу интелигентна и убава. Таа сака да зборува долго, да води стимулирачки разговори и долго да дебатира за темите кои и се важни. Сè што е потребно е да и зборувате и да и дозволите да се изрази и да ги покаже своите чувства.

Рак

Потребно е да бидете нејзиниот дом. Оваа жена не цени ништо повеќе од нејзиното семејство. Многу емотивна е и нејзиниот партнер го третира како семејство. Таа не се плаши да се соочи со сите нешта и луѓе кои ја загрозуваат сигурноста на оние кои ги сака. Големо внимание обрнува на романтичните врски и постојано во мажите бара партнер за цел живот. За да го освоите нејзиното срце, треба да бидете посветени и да и покажете колку ви значи.

Лав

Треба да бидете оној кој и е потребен. Оваа жена е вистинска Лавица која е неодолива за мажите и таа е многу пребирлива. Штом ја дознете подобро, ќе сфатите дека таа е комплексна контрадикторност. Се однесува како никој да не и е потребен, но треба да погледнете под нејзината „фасада“ за да ја запознаете подобро. Ќе ја освоите кога ќе успеете да го направите тоа.

Девица

Морате да ја разберете оваа жена. Многу често е неразбрана бидејќи делува како да не знае што сака, но за да ја освоите треба навистина да се потрудите да ја разберете. Под нејзината смирена површина лежи сензуална и страствена жена која го чека вистинскиот маж. Таа е еден од најнеразбраните знаци и потребно и е некој кој вистински ќе ја запознае. Ја покажува љубовта на несекојдневен начин, а еден од тие начини се и нејзините критики.

Вага

Морате да ја почитувате оваа жена. Добро познат факт е дека сите ги сакаат жените кои се родени во овој знак. Таа е еден од најромантичните знаци која го чека витезот на бел коњ кој ќе ја заштити од суровата реалност. За оваа жена љубовта е сè и таа сака со цело срце. Исто така, таа верува во хармонија и правда и затоа ќе бара голем напор од другата страна околу тоа. Ќе ја освоите ако и покажете дека за вас таа е специјална жена.

Шкорпија

Морате да бидете претпазливи со оваа жена. Некогаш ќе мислите дека ја разбирате, а друг пат ќе мислите дека вооопшто не ја знаете. Оваа жена е многу непредвидлива и нејзиното расположение се менува без предупредување. Таа е фатална жена и најголемата грешка која можете да ја направите е да се обидете да ја контролирате или да ја промените. Таа е таква каква што е и се сака себеси поради тоа. Покажете и дека го цените и сакате тоа и веќе сте ја освоиле.

Стрелец

Морате да бидете отворени. Љубовта со оваа жена е голема авантура и никогаш не постои досаден момент со неа. Таа е вистински авантурист, секогаш ставајќи ја на прво место нејзината слобода и нејзината желба за авантура и нови нешта. Освојувањето на нејзиното срце е секојдневна борба и ако покажете дека можете да се носите со тоа, таа е веќе освоена. Но, не ја брзајте никаде. Наместо тоа, бидете спонтани и отворени кон сите можности кои ви ги нуди љубовта кон неа.

Јарец

Морате да одите бавно. Ако сакате да го освоите нејзиното срце, ништо не е поважно од вашиот напор и посветеност. Оваа жена е секогаш свесна за својата вредност и знае каква среќа е за некој да ја има во неговиот живот. Таа не сака casual врски и верува дека компатибилноста е нешто што се гради со време. Дефинитивно ќе и треба повеќе време за да ви го даде клучот од нејзиното срце.

Водолија

Морате да ги почитувате нејзините чувства. Од првиот момент кога ќе ја запознаете, ќе знаете дека таа е необична жена. Водолијата е еден од најнезависните знаци и таа секогаш го слуша својот глас и се однесува согласно на тоа. Љубовта ја наоѓа нејзе, таа не ја бара љубовта. Комфорна е во сопствената кожа и не бара често промена на својот сингл статус бидејќит тоа и одговара. Тоа значи дека ќе влезе во врска само ако доволно силно и се допаѓате. Ако успеете да се поврзете со неа на интелектуален начин, таа е освоена.

Риби

Морате да бидете искрени. Љубовта со оваа жена е како бајка. Само што сте ја запознале, а веќе ја обожавате. Таа си живее во свој сопствен свет и на врските гледа како на совршеност. За да бидете со неа, морате да покажете искреност и вистинска волја да бидете со неа. Таа сака полека и сигурно да изградите совршена врска.

11 Comments

Leave a Reply
 1. Hey! This is my first visit to your blog! We are a group of volunteers and starting a new project in a community in the same niche.

  Your blog provided us beneficial information to work on. You
  have done a marvellous job!

 2. I was suggested this website by my cousin. I’m
  not sure whether this post is written by him as nobody
  else know such detailed about my difficulty. You’re amazing!
  Thanks!

 3. This design is incredible! You certainly know how to keep a reader entertained.
  Between your wit and your videos, I was almost moved to start
  my own blog (well, almost…HaHa!) Wonderful job. I
  really loved what you had to say, and more than that,
  how you presented it. Too cool!

 4. Hey there! I’ve been reading your site for some time now and finally got the bravery to go ahead
  and give you a shout out from Lubbock Tx! Just wanted to
  tell you keep up the good job!

 5. You really make it seem so easy with your presentation but I find this
  matter to be really one thing which I feel I would by no means
  understand. It kind of feels too complex and very large
  for me. I’m taking a look ahead to your subsequent publish, I will try to get
  the hold of it!

 6. My spouse and I stumbled over here by a different web address
  and thought I may as well check things out. I like what I see so i am just following
  you. Look forward to exploring your web page again.

 7. Hi there i am kavin, its my first time to commenting anywhere, when i read this
  post i thought i could also make comment due to this good piece of writing.

 8. Can I simply say what a comfort to find someone that actually understands what they’re talking about on the internet.
  You definitely understand how to bring a problem to light
  and make it important. A lot more people must look at this and understand
  this side of the story. I can’t believe you’re not more popular since you
  surely possess the gift.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена.

Loading…

0

Коментари