in

Емина Јаховиќ се кае за пропаднатиот брак: Пејачката со порака до сите жени кои имаат деца и сакаат да се разведат од сопругот

Позната српска пејачка Емина Јаховиќ за српските медиуми проговори за својот емотивен живот, но и за озборувањата дека раскинала со милијардерот Садетин Саран.

-Сите во еден момент не можат да видат маж пред своите очи, но мажите нас ни се заштита, вели Емина.

Таа додава дека никогаш никој не тужела бидејќи тоа се фрлени пари во вода.

 

View this post on Instagram

 

👀 #citydrive

A post shared by Emina Jahovic (@yaemina) on Nov 6, 2019 at 6:58am PST

-Сите имаат право да пишуваат, ние сме ја избрале оваа професија да бидеме јавни личности. Јас верувам во тоа што е во нашата совест. Мојата мајка тешко ги поднесува лагите, особено мојот брат, вели пејачката.

Емина додава дека на емотивен план е целосно исполнета.

 

View this post on Instagram

 

🎩

A post shared by Emina Jahovic (@yaemina) on Nov 2, 2019 at 2:20pm PDT

-Многу сум исполнета со своето семејство и работа, но и животот ми е супер, вели Јаховиќ, додавајќи за сите жени совет во врска со разводот: Сакам да им порачам на сите жени кои се разведени како и јас да се обидат да направат добар однос со поранешните мажи само поради децата, заклучува Емина во српската емисија „Премиера“ .

 

View this post on Instagram

 

Work out time…💪🏻#dontskipthegym

A post shared by Emina Jahovic (@yaemina) on Oct 30, 2019 at 2:13am PDT

One Comment

Leave a Reply

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Loading…

0

Коментари