in

Еликсир на младоста од природата: Запрете го процесот на стареење со помош на грејпфрут!

Ова овошје е богато со минерали (фосфор, калциум, железо, магнезиум, калиум, цинк, манган), содржи биофлавоноиди, спермидин, пектин, ликопен, и салицилна киселина.

Докажано го зајакнува имунолошкиот систем, го забрзува метаболизмот, го намалува ризикот од камен и песок во бубрезите, ги намалува симптомите на настинка и грип, помага при болки во зглобовите.

Сок од грејпфрут го подобрува спиењето, а спермидин е состојка која го успорува процесот на стареење на клетката.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена.

Loading…

0

Коментари