in

Еликсир бомба: Овој напиток ја подобрува крвната слика за момент (рецепт)

Состојки:

  • 1 кг цвекло
  • 1 кг моркови
  • 1 кг јаболка
  • 4 лимони
  • 250 г меда

Подготовка:

1. Прво исечете ги сите состојки и ставете ги во една чинија.

2. Додадете сок од 4  лимон и размачкајте го.

3. Нека отстои 24 часа.

4. По 24 часа, течноста исцедете ја преку стерилна газа.

5. Додајте мед и измешајте додека не добиете хомогена маса.

6. Истурете ја течноста (околу 2 л) во стаклено шише и чувајте го во фрижидер.

Секое утро, консумирајте мала чаша на овој напиток на празен стомак.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Loading…

0

Коментари