in

Дознајте зошто во хотелските соби никогаш нема да добиете паста за заби

Иако хотелската понуда во однос на козметиката во изминатите години се прошири, една работа и понатаму нема да ја најдете во хотелските бањи.

Пастата за заби останува главна мистерија, а новинарот Даниел Енгбер истражувал зошто таа не може да се најде во хотелската понудена козметика.

Станува збор за необична комбинација – гостите во хотелот не ја бараат доволно често па сопствениците со цел да заштедат што е можно повеќе, не сакаат да прошат на паста. Во хотелските регулативи пастата се третира поинаку од сапунот и останатите козметички потреби, па и нејзината набавка е доста поскапа.

Некои хотелиери истакнуваат дека не постојат скапи и луксузни брендови на пасти за заби, па така гостите по ова прашање нема да што да се восхитуваат.

-Во скапите хотелски соби нема пасти за заби бидејќи тие не се доволно скапи. Во евтините соби нема бидејќи е прескапа, пишува порталот Браво кој исто така се занимавал со оваа проблематика.

„Никој не знае зошто, на никого не му е гајле“

Освен тоа, пастата за заби не е клучна во категоризацијата на хотелите или апартманите. Додека за хотел со пет ѕвезди се наоѓа правилото за „два сапуни, шампон, фен за кос, прибор за шиење и капи за туширање“, пастата за заби влегува во категоријата на сугестии.

-Хотелите би можеле да ни осигураат паста за заби, но тоа не го прават. Никој не знае зошто, на никого не му е гајле. Работите се такви отсекогаш и очигледно такви и ќе останат. Не добиваме паста бидејќи не ја бараме, а не ја бараме бидејќи не знаеме дали смееме, заклучува Енгбер во своето истражување.

6 Comments

Leave a Reply
 1. Great – I should certainly pronounce, impressed with your website. I had no trouble navigating through all the tabs as well as related information ended up being truly easy to do to access. I recently found what I hoped for before you know it in the least. Quite unusual. Is likely to appreciate it for those who add forums or anything, site theme . a tones way for your customer to communicate. Excellent task..

 2. You’re so interesting! I don’t suppose I’ve truly read through something like that before. So great to discover somebody with a few genuine thoughts on this issue. Seriously.. thank you for starting this up. This web site is one thing that is required on the web, someone with a bit of originality!

 3. Hmm it seems like your site ate my first comment (it was extremely long) so I guess I’ll just sum it
  up what I wrote and say, I’m thoroughly enjoying your blog.
  I as well am an aspiring blog writer but I’m still new to everything.

  Do you have any tips and hints for novice blog writers?
  I’d definitely appreciate it.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Loading…

0

Коментари