in

Дневен хороскоп за четврток: Конфликти на работа за Овен, а сопнувања од блиски за Бикот

Овен

Денес е важно да бидете подготвени за романтична средба. Нема потреба да смислувате оправдувања, прифатете ја вината пред колегите. На работата ќе влезете во конфликт, но љубовта ќе ви оди во позитивна нагорна линија.

 

Бик

Треба добро да бидете информирани за тоа што се случува околу вас. Не им верувајте на сите, а особено не на оние за кои мислевте дека ви се блиски.

 

Близнаци

Немате големо влијание на блиска личност, но тоа нема да ве спречи да донесете одлука во нејзино име. На работа ви препорачуваме денес да молчите, зошто може да си создадете проблеми.

 

Рак

Саканата личност многу ве заштитува, но денес тоа ќе ви пречи. Ќе имате многу обврски денес, а поради нив ја губите доминацијата во друштвото.

 

Лав

Имате впечаток дека партнерот ви ја прикрива вистината, затоа ќе се впуштите во акција „таен агент“. Нема причина да ги обвинувате другите за погрешната проценка. Не бидете неправедни.

 

Девица

Делувате вознемирено, не можете да ги исполните обврските кон семејството. Тактиката која ја користите на работа и денес ќе се испостави како вистински избор.

 

Вага

Нема потреба да искушувате нечие трпение или емотивна наклонетост. Самодовербата на работа може да ви се удри од глава.

 

Шкорпија

Некој ве поттикнува да се чувствувате добро. Во склад со своите афинитети умеете да направите романтична атмосфера и да привлечете нечие внимание.

 

Стрелец

На средба со партнерот делувате збунето, пробајте да се сконцентрирате, зошто оставате лош впечаток. Важно е да држите ритам и да не заостанувате во работата.

 

Јарец

Потребно ви е нечие присуство и внимание. Можеби на партнерот. Имате добар план, но постојат изненадни ситуации кои може да ви го одвлечат вниманието.

 

Водолија 

Бидете дискретни, немојте да дозволите вниманието да ви го земаат некои личности од страна. Новите ситуации на работа прифатете ги нормално.

 

Риби

На средба со партнерот важно е да постојат добри намери кои ве зближуваат. Јасно ви е дека директорот ги одредува правилата, не се противете залудно.

 

9 Comments

Leave a Reply
 1. Excellent post. I was checking constantly
  this blog and I’m impressed! Very useful info particularly the last part
  🙂 I care for such info much. I was seeking
  this particular information for a very long time. Thank you and good luck.

 2. After I originally commented I appear to have clicked
  on the -Notify me when new comments are added- checkbox and from now on each
  time a comment is added I get four emails with the same comment.
  Is there a means you can remove me from that service? Kudos!

 3. I loved as much as you’ll receive carried out right here.
  The sketch is attractive, your authored subject matter stylish.
  nonetheless, you command get got an nervousness over that you wish be delivering the
  following. unwell unquestionably come more formerly again as exactly the same nearly
  a lot often inside case you shield this increase.

 4. I have been surfing on-line greater than three hours lately, yet I never discovered any attention-grabbing
  article like yours. It’s pretty worth sufficient for me.
  Personally, if all site owners and bloggers made good content
  material as you probably did, the net shall be
  a lot more useful than ever before.

 5. 细节!!!!380元 美国大牌,正品康奈尔conair专业式挂烫机,1800W大功率,用料好,电线粗,美国安全标准!源源不断的大蒸汽,绝不漏水,熨烫效果一trong>trong>同类款价格1400+,超高性价比。DDZ

 6. Good day! I know this is kinda off topic nevertheless I’d figured I’d ask.
  Would you be interested in exchanging links or maybe guest authoring a blog post or vice-versa?
  My blog goes over a lot of the same subjects
  as yours and I feel we could greatly benefit from each other.
  If you’re interested feel free to shoot me an e-mail. I look forward to hearing from you!
  Great blog by the way!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Loading…

0

Коментари