in

Десет женски с*ксуални фантазии

Фантазијата е моќна сексуална алатка која предизвикува голема возбуда и страст.

Многу почесто слушаме за машките фантазии и за тоа што мажите посакуваат во кревет. Женските сексуални фантазии сè уште како да остануваат во категоријата табу. И покрај тоа, постојат релевантни докази дека колку и да се различни жените една од друга, голем дел од нивните фантазии се повторуваат. Еве мал дел од мистичниот свет на женските сексуални фантазии:

Воајеризам. Иако многумина мислат дека воајеризамот е омилена машка фантазија, и жените исто така сакаат да гледаат сексуален однос на други личности.

Егзибиционизам. Стриптизерки, нудисти, плејбој зајачици, домашни порно снимки и веб камери се само дел од женските фантазии, а некои на нив успеваат и добро да заработат.

Доминација – силување. Многу научници потврдиле дека една од омилените женски фантазии е груб секс или „безбедно силување“.

Секс на јавно место. Уште една фантазија која е типична за мажите, но жените имаат повеќе фантазии кога е во прашање избирањето на место за секс.

Секс со двајца мажи. Истражувањето „Мастерс и Џонсон“ покажало дека оваа игра се повеќе се појавува кај модерните жени, а можно е тоа да е последица од влијанието на порнографијата.

Постари жени – помлади мажи. Фантазијата во која постара жена заведува помлад маж веројатно е една од најстарите фантазии. Која жена не би се сменила на една ноќ со Деми Мур?

Мажот како сексуален роб. Жените повеќе ги воодушевува можноста мажот да им служи за извршување на домашните обврски, отколку да им пружи сексуално задоволство.

Лезбејско искуство. Бакнеж и секс помеѓу две девојки не е само машка фантазија. Многу жени признале дека барем еднаш во животот имале еротски мисли за друга жена.

Проститутка. Која жена не размислувала за заработување на голема сума пари, на незаконски и социјално неприфатлив начин? Тоа не мора да се однесува на обично проституирање, но може на луксузна и скапа придружничка на богаташи.

Секс со странец или со колега. Љубовните романи кои сеуште се продаваат се доказ дека овие фантазии кај жените никогаш нема да застарат.

11 Comments

Leave a Reply
 1. Hello there! I simply wish to give you a huge thumbs up for your great info you have got right here on this post.

  I’ll be returning to your web site for more soon.

 2. Hi there, I discovered your blog by way of Google whilst looking for a
  similar matter, your website got here up, it appears to be like great.
  I have bookmarked it in my google bookmarks.

  Hello there, just was aware of your weblog thru Google, and located
  that it’s really informative. I am gonna watch out for brussels.
  I’ll be grateful should you proceed this in future. Many folks will probably
  be benefited from your writing. Cheers!

 3. Sweet blog! I found it while browsing on Yahoo News.
  Do you have any suggestions on how to get listed in Yahoo News?
  I’ve been trying for a while but I never
  seem to get there! Many thanks

 4. Greetings! Very useful advice in this particular post!
  It’s the little changes which will make the most significant changes.
  Thanks a lot for sharing!

 5. Generally I don’t learn article on blogs, but I would
  like to say that this write-up very forced me to take a look at and
  do it! Your writing taste has been amazed me. Thanks, very nice
  article.

 6. This is very worthwhile, you’re a very skilled blogger.I have joined your rss feed and look forward to reading more of your excellent post.Also, I have shared your website in my social networks!

 7. You really make it seem so easy with your presentation however I find this matter to be
  actually something which I believe I might by no means understand.

  It seems too complex and extremely large for me.

  I am taking a look forward for your subsequent put up, I will try to get
  the grasp of it!

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена.

Loading…

0

Коментари