Поради сообраќајка во целосен прекин сообраќајот на патниот правец Охрид-Кичево
Шест години затвор за Кочан и конфискација на имот
Нова мерка притвор за осомничените за убиство на Никола Саздовски
Заврши лидерската средба, разговорите продолжуваат
Комисијата за европски прашања ќе одржи седница за Изборниот законик
Нема зошто сега Лавров да ја посети Грција, вели рускиот амбасадор во Атина
Мицкоски: Европските вредности да ги почитуваме, но не само декларативно
Фортифај рајтс: Војската на Мјанмар систематски ги подготвувала нападите врз Рохинџите
Заев: Стратешки цели на Република Македонија се полноправното членство на ЕУ и НАТО
Заврши лидерската средба, разговорите продолжуваат
ЕУ ги повикува членките да ги интензивираат подготовките во случај на неуспех на преговорите за Брегзит

Свет

Двајца загинаа при прославите во Франција по освојувањето на Мундијалот

Двајца навивачи на Франција загинаа вчера вечер додека го славеле освојувањето на светската титула против Хрватска. Во градот Анеси, навивач одлучи да ја прослави титулата со скокање во канал, но...

Читај повеќе

Кина поднесе тужба против американските царини до СТО

Кина денеска поднесе тужба против американските царини до Светската трговска организација (СТО), соопшти кинеското Министерство за трговија. Како што јави ДПА, Кина претходно најави дека вечерва по полноќ ќе ја...

Читај повеќе

Четворица странци киднапирани во Либија

Четворица странски работиници, тројца Филипинци и еден Кореец, се киднапирани во југоисточниот дел на Либија од страна на неидентификувана вооружена група, соопштија локалните власти. Покрај четворицата странци, при нападот на...

Читај повеќе

Полицијата не знае дали мажот и жената во Амсбери биле затруени како Скрипал

Полицијата во областа Вилтшир се уште не знае дали е извршено кривично дело врз мажот и жената, кои во саботата беа пронајдени во критична состојба во нивниот дом во Амсбери....

Читај повеќе

Јункер: Мигрантскиот договор најверојатно е во согласност со законите на ЕУ

Претседателот на Европската комисија Жан-Клод Јункер изјави дека договорот за миграцијата постигнат помеѓу партиите во германската владејачка коалиција, изгледа дека е во согласност со законодавството на Европска нија. - Не...

Читај повеќе

Инфлацијата во Турција достигна највисоко ниво во јуни – 15,39 отсто

Инфлацијата во Турција значително се зголеми во јуни, достигнувајќи 15,39 отсто, по претседателските и парламентарните избори, објави Институтот за статистика на Турција. Според податоците на Институтот, потрошувачките цени се зголемени...

Читај повеќе

ЕУ ќе го разгледува мигрантскиот договор меѓу Меркел и Зехофер

Европската Комисија информираше дека ќе го анализира договорот што синоќа го постигнаа Христијанско демократската унија (ЦДУ) на германската канцеларка Ангела Меркел и Христијанско социјалната унија (ЦСУ) на министерот за внатрешни...

Читај повеќе

„Билд“: ЦДУ и ЦСУ блиску до компромис за миграцијата

Германските партии ЦДУ и ЦСУ се блиску до компромис за миграцијата, Зехофер сака да остане министер за внатрешни работи, јави вечерва онлајн изданието на весникот „Билд“. Весникот се повикува на...

Читај повеќе
Страница 1 од 6 1 2 6

Login to your account below

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com