Поради сообраќајка во целосен прекин сообраќајот на патниот правец Охрид-Кичево
Шест години затвор за Кочан и конфискација на имот
Нова мерка притвор за осомничените за убиство на Никола Саздовски
Заврши лидерската средба, разговорите продолжуваат
Комисијата за европски прашања ќе одржи седница за Изборниот законик
Нема зошто сега Лавров да ја посети Грција, вели рускиот амбасадор во Атина
Мицкоски: Европските вредности да ги почитуваме, но не само декларативно
Фортифај рајтс: Војската на Мјанмар систематски ги подготвувала нападите врз Рохинџите
Заев: Стратешки цели на Република Македонија се полноправното членство на ЕУ и НАТО
Заврши лидерската средба, разговорите продолжуваат
ЕУ ги повикува членките да ги интензивираат подготовките во случај на неуспех на преговорите за Брегзит

Македонија

Шест години затвор за Кочан и конфискација на имот

Шест години затвор за сопственикот на „Трансмет“, Сеад Кочан, а три години затвор судот му изрече на обвинетиот, Василије Авировиќ, кој во име на компанијата „Силекс Неметали СТ“ дал согласност...

Читај повеќе

Нова мерка притвор за осомничените за убиство на Никола Саздовски

Судија на претходна постапка при Основен суд Скопје еден-Скопје постапувајќи по предлог на ОЈО Скопје за определување мерка притвор за осомничените Б.Б и С.Д за кривичното дело „убиство“ од член...

Читај повеќе

Лидерската продолжува – нема компромиси за стратешките цели и европските вредности

Лидерската средба во скратен формат која се одржа денеска во Клубот на пратениците заврши по речиси четири часа, но без постигнат договор околу прашањата поврзани со престојниот референдум и формирањето...

Читај повеќе

Комисијата за европски прашања ќе одржи седница за Изборниот законик

Претседателот на Комисијата за европски прашања при македонското Собрание Артан Груби информира дека ја закажа 21-вата седница на Комисијата за европски прашања за денеска со почеток во 17:30 часот во...

Читај повеќе

Мицкоски: Европските вредности да ги почитуваме, но не само декларативно

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски по завршувањето на денешната лидерска средба во скратен состав изјави оти на неа се разговарало за теми кои биле дел од веќе отворените преговори...

Читај повеќе

Заев: Компромис за стратешките цели нема, амнестија директна или индиректна нема

Преговорите меѓу лидерите на политичките партии околу прашањето за референдумот и формирањето на Државната изборна комисија (ДИК) продолжуваат во недела навечер или понеделник наутро, истакна премиерот и лидер на СДСМ...

Читај повеќе

Заврши лидерската средба, разговорите продолжуваат

Наредните денови ќе продолжат разговорите на лидерите на најголемите политички партии кои на денешната средба во Клубот на пратениците бараа решение за составот на Државната изборна комисија, претстојниот есенски референдум...

Читај повеќе

Дали сте за ЕУ и НАТО со прифаќање на договорот меѓу Македонија и Грција, ќе гласи референдумското прашањеев

Сите што останавме на лидерската средба сме за успешен референдум, а однесувањето на Мицкоски демонстрирано во име на ВМРО-ДПМНЕ е несериозно, неодговорно и навредливо кон сите политички субјејктки и граѓаните...

Читај повеќе
Страница 1 од 19 1 2 19

Login to your account below

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com