Поради сообраќајка во целосен прекин сообраќајот на патниот правец Охрид-Кичево
Шест години затвор за Кочан и конфискација на имот
Нова мерка притвор за осомничените за убиство на Никола Саздовски
Заврши лидерската средба, разговорите продолжуваат
Комисијата за европски прашања ќе одржи седница за Изборниот законик
Нема зошто сега Лавров да ја посети Грција, вели рускиот амбасадор во Атина
Мицкоски: Европските вредности да ги почитуваме, но не само декларативно
Фортифај рајтс: Војската на Мјанмар систематски ги подготвувала нападите врз Рохинџите
Заев: Стратешки цели на Република Македонија се полноправното членство на ЕУ и НАТО
Заврши лидерската средба, разговорите продолжуваат
ЕУ ги повикува членките да ги интензивираат подготовките во случај на неуспех на преговорите за Брегзит

Забава

Колку ќе трае одморот според новиот закон за работни односи?

Новите измени на Законот за работни односи кои влегоа во собраниска процедура, ќе ги сменат и правилата за користење на годишниот одмор. Доколку се усвојат во наредните недели, ова лето...

Читај повеќе

Која е вашата слабост според хороскопот: Лавот не знае да каже „не“, Рибите измислуваат болести…

Овен Овните често имаат здравствени проблеми со главата, односно со очите, ушите и носот. Кога станува збор за духовната состојба, ако им тргне лошо во животот и поради тоа паднат...

Читај повеќе

Ќерката на Заев популарна на грчките телевизии

Александра Заева, ќерката на премиерот Зоран Заев се почесто може да се види во емисиите од забавен карактер на грчките телевизии, пренесува дописникот на еМагазин од Солун. Најчестите коментари се...

Читај повеќе

Сите се прашуваат зошто се венчаа во четврток, еве ја причината

Јавноста по социјалните мрежи почна да прашува зошто Александа и Филип се одличиле да се венчаат токму во четврток. Според српските обичаи, четврток е најповолен ден за венчавка и младенците...

Читај повеќе

Зорана ме освои со својата насмевка, спонтаност, природност

Саша Ковачевиќ го освојува медиумското внимание со квалитетниот пристап кон својата професија, добриот изглед, но и фактот што кариерата не ја гради со скандали и сензации. Но она што особено ја...

Читај повеќе

Login to your account below

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com