Поради сообраќајка во целосен прекин сообраќајот на патниот правец Охрид-Кичево
Шест години затвор за Кочан и конфискација на имот
Нова мерка притвор за осомничените за убиство на Никола Саздовски
Заврши лидерската средба, разговорите продолжуваат
Комисијата за европски прашања ќе одржи седница за Изборниот законик
Нема зошто сега Лавров да ја посети Грција, вели рускиот амбасадор во Атина
Мицкоски: Европските вредности да ги почитуваме, но не само декларативно
Фортифај рајтс: Војската на Мјанмар систематски ги подготвувала нападите врз Рохинџите
Заев: Стратешки цели на Република Македонија се полноправното членство на ЕУ и НАТО
Заврши лидерската средба, разговорите продолжуваат
ЕУ ги повикува членките да ги интензивираат подготовките во случај на неуспех на преговорите за Брегзит

Музика и Филм

Елена Ристеска за Влатко : Поздрави го Тоше и татко ми

Смртта на пејачот Влатко Илиевски ја растажи целата македонска јавност и сите негови колеги. Тој беше миленик на естрадата и момчето со насмеани очи. Пејачката Елена Ристеска ја отвори својата душа и...

Читај повеќе

ФОТО: Ова е последната објава на Влатко Илиевски пред да биде пронајден мртов

Македонија утрово се разбуди во шок откако со брзина на светлината се прошири веста дека најпознатиот рокер во Македонија Влатко Илиевски е пронајден мртов во својот автомобил. Илиевски бил пронајден...

Читај повеќе

Настап на македонскиот пијанист Арда Мустафаоглу во Атина

По освојувањето на првото место на онлајн музичкиот натпревар во организација на Меѓународната асоцијација за уметност „The Muse“ од Атина, младиот пијанист Арда Мустафаоглу денеска ќе настапи во грчката престолнина....

Читај повеќе

Како изгледале последните часови на Есма Реџепова

Беше космополит, имаше младешки дух и неверојатна желба за живот. Вака ја почнува приказната Зорана Костовска, една од најблиските соработнички на кралицата на ромската песна и претседател на хуманитарното здружение...

Читај повеќе

Трејлерот за хорор филмот The Nun ќе ви всади страв во коски

Објавен е првиот трејлер за филмот The Nun, хорор приказна која, судејќи според најавното видео, ќе биде уште еден вознемирувачки филмски хит. „Кога младата монахиња во опатија во Романија ќе...

Читај повеќе

Login to your account below

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com