Поради сообраќајка во целосен прекин сообраќајот на патниот правец Охрид-Кичево
Шест години затвор за Кочан и конфискација на имот
Нова мерка притвор за осомничените за убиство на Никола Саздовски
Заврши лидерската средба, разговорите продолжуваат
Комисијата за европски прашања ќе одржи седница за Изборниот законик
Нема зошто сега Лавров да ја посети Грција, вели рускиот амбасадор во Атина
Мицкоски: Европските вредности да ги почитуваме, но не само декларативно
Фортифај рајтс: Војската на Мјанмар систематски ги подготвувала нападите врз Рохинџите
Заев: Стратешки цели на Република Македонија се полноправното членство на ЕУ и НАТО
Заврши лидерската средба, разговорите продолжуваат
ЕУ ги повикува членките да ги интензивираат подготовките во случај на неуспех на преговорите за Брегзит

Магазин

Елена Ристеска за Влатко : Поздрави го Тоше и татко ми

Смртта на пејачот Влатко Илиевски ја растажи целата македонска јавност и сите негови колеги. Тој беше миленик на естрадата и момчето со насмеани очи. Пејачката Елена Ристеска ја отвори својата душа и...

Читај повеќе

ФОТО: Ова е последната објава на Влатко Илиевски пред да биде пронајден мртов

Македонија утрово се разбуди во шок откако со брзина на светлината се прошири веста дека најпознатиот рокер во Македонија Влатко Илиевски е пронајден мртов во својот автомобил. Илиевски бил пронајден...

Читај повеќе

„Тесла“ произведе 5.000 возила модел 3 во една недела

Автокомпанијата „Тесла“ го зголемила производството на моделот 3 на 5.000 возила неделно, што претставува рекорд за проблематичната фабрика во близината на Сан Франциско. Основачот на „Тесла“, Илон Маск им задал...

Читај повеќе

Настап на македонскиот пијанист Арда Мустафаоглу во Атина

По освојувањето на првото место на онлајн музичкиот натпревар во организација на Меѓународната асоцијација за уметност „The Muse“ од Атина, младиот пијанист Арда Мустафаоглу денеска ќе настапи во грчката престолнина....

Читај повеќе

Не очекуваа толку брзо: Голема радост во кралското семејство

Пред еден месец, еден од најжешките ѕвездени настани беше свадбата на Меган Маркл и принцот Хари, а сега има и гласини дека двојката чека близнаци. За радосниот настан, двојката дознала...

Читај повеќе

Колку ќе трае одморот според новиот закон за работни односи?

Новите измени на Законот за работни односи кои влегоа во собраниска процедура, ќе ги сменат и правилата за користење на годишниот одмор. Доколку се усвојат во наредните недели, ова лето...

Читај повеќе

Која е вашата слабост според хороскопот: Лавот не знае да каже „не“, Рибите измислуваат болести…

Овен Овните често имаат здравствени проблеми со главата, односно со очите, ушите и носот. Кога станува збор за духовната состојба, ако им тргне лошо во животот и поради тоа паднат...

Читај повеќе

Ова се најчестите грешки кои ги правиме кога ги миеме рацете

Едно спроведено истражување на Универзитетот Мичиген покажало дека 95% од луѓето не ги мијат доволно своите раце за да ги уништат бактериите. Еве што треба да промените уште денес за...

Читај повеќе
Страница 1 од 3 1 2 3

Login to your account below

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com