Поради сообраќајка во целосен прекин сообраќајот на патниот правец Охрид-Кичево
Шест години затвор за Кочан и конфискација на имот
Нова мерка притвор за осомничените за убиство на Никола Саздовски
Заврши лидерската средба, разговорите продолжуваат
Комисијата за европски прашања ќе одржи седница за Изборниот законик
Нема зошто сега Лавров да ја посети Грција, вели рускиот амбасадор во Атина
Мицкоски: Европските вредности да ги почитуваме, но не само декларативно
Фортифај рајтс: Војската на Мјанмар систематски ги подготвувала нападите врз Рохинџите
Заев: Стратешки цели на Република Македонија се полноправното членство на ЕУ и НАТО
Заврши лидерската средба, разговорите продолжуваат
ЕУ ги повикува членките да ги интензивираат подготовките во случај на неуспех на преговорите за Брегзит

Балкан

Црна Гора со одговор за Трамп: Ние придонесуваме за мирот

Владата на Црна Гора, реагирајќи на изјавата на американскиот претседател Доналд Трамп, соопшти дека е горда на својата традиција и мирнодопска политика и оти Црна Гора придонесува за мирот и...

Читај повеќе

„Блиц“: Недоверба меѓу косовските лидери или знак дека се брза со решението

Зголемувањето на косовската делегација за преговорите со Србија во Брисел и вклучувањето на премиерот Рамуш Харадинај и спикерот на Парламентот, Кадри Весели заедно со претседателот Хашим Тачи, покажува дека лиерите...

Читај повеќе

Ципрас: Потребно е да се има визија и верба во Балканот и да се прават храбри чекори

Премиерот на Грција Алексис Ципрас, домаќин на средбата на западнобалканската четворка, порача вечерва дека регионот Западен Балкан има пред себе една нова, динамична перспектива, но, дека е потребно и да...

Читај повеќе

Во Албанија од денес забрана за пластичните кеси под 30 микрони

Стапи во сила одлуката на албанската влада за забрана на производство,трговија и употреба на пластични кеси послаби од 30 микрони. - Од денеска е забрането рециклирање и користење на пластични...

Читај повеќе

ВИДЕО: Земјотресот во Албанија во живо на телевизија

Серијата од земјотреси кои денеска ја зафатија Албанија беа регистрирани од многу безбедности камери. Но и телевизиските камери го регистрираа овој момент. Некои телевизиски канали од Албанија кои во моментов...

Читај повеќе

ФОТО: Серијата од земјотреси во Албанија предизвикаа материјални штети

Земјотресите кои од рано утрово ја зафатија Албанија, а дел беа почувствувани и во Македонија предизвикаа материјални штети во куќи и згради. Според информациите на медиумите од Албанија утре ќе...

Читај повеќе
Страница 1 од 5 1 2 5

Login to your account below

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com