in

Брзо и ефтино: Ручек готов за само 10 минути

Вкусни тестенини ќе станат ваше омилено јадење.

Потребно е:

  • макарони
  • туна
  • сирење
  • супена лажица павлака
  • 3 жолчки
  • оригано

Подготовка:

Ставете вода во тенџере, сол и гответе ги макароните додека водата не стане густа. Откако макароните ќе бидат зготвени, не ја истурајте водата, туку истурете ја тунетата, павлаката и изрендајте малку кажкавал.

Жолчните ситно исецкајте ги и додајте ги, потоа добро промешајте и оставете го да се олади. По желба ставете оригано врз нив.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Loading…

0

Коментари