in

Аронијата помага побрзо да се ослободите од вирусите и болестите

Сезоната на грип и студ е во полн замав, па имунитетот е на сериозен тест. Со цел да го зајакнете, мора секој ден да работите на тоа, но добро е што ефектите се чувствуваат со помош на чаша сок од аронија.

Билката која ја нарекуваат намирница на иднината има извонредна лековита моќ, го прочистува телото од штетни материи и тешки метали, одличен антиоксидант, спречува формирање на слободни радикали и “напад” врз здравите клетки во телото и крвната плазма, го забавува процесот на стареење на организмот и го спречува развојот на хронични и нехронични болести.

Ако пиете сок од аронија секојдневно или јадете неколку сушени зрна, можете да бидете сигурни дека студот и грипот ќе ве заобиколат.

Традиционално, Индијанците аронијата ја користеле за лекување на настинки, а најновите истражувања ги потврдуваат антивирусните и антибактериските својства.

Аронија е првиот избор на многумина кои страдаат од анемија, додека одржуваат нормален крвен притисок.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Loading…

0

Коментари