in

Американката што му покажа среден прст на Трамп победи на локалните избори

Американката Џули Брискман, која во октомври 2017 година беше снимена како на претседателот Доналд Трамп му покажува среден прст додека вози велосипед покрај претседателската поворка, го порази републиканскиот противкандидат и го освои мандатот на надзорниот совет на округот Лудуна во Вирџинија.

„Фантастично е чувството, нереално е“, изјави 52-годишната мајка на две деца за „Вашингтон пост“.

Откако нејзината снимка се појави на социјалните мрежи, Брискман беше отпуштена од работа, а потоа ја тужеше компанијата „Акима“, обвинувајќи ја за кршење на нејзиното право на слобода на говор и изразувајќи загриженост од одмаздата на администрацијата на Трамп. Таа не доби работа, но доби отпремнина.

Според нејзината веб-страница, таа водеше кампања за поголемо финансирање на образовниот систем и подобри плати на наставниците, еднаква плата за жените и мажите и за поддршка на малите бизниси.

 

3 Comments

Leave a Reply
  1. Everything is very open with a clear description of the challenges. It was really informative. Your website is very helpful. Thank you for sharing!

  2. Outsourcing can be an important tool, but you should start with a clear picture of what you want & need, along with thorough study to ultimately find the kind of people you need to benefit your company.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Loading…

0

Коментари