in ,

Швалерски хороскоп: Како се однесува секој знак кога ќе почне да флертува на страна

ОВЕН – СТАНУВА СКЛОН НА РАСПРАВИЈА

Ако Овенот изневерува, тоа значи дека не му посветувате доволно внимание, но тоа може да го прави и од освета ако многу сте го повредиле. Кога ќе изневерат тие стануваат вознемирени. Мажот без потреба вербално ќе ве нападне, а жената Овен ќе приговара во врска со изгледот, често ќе се расправа и ќе кажува дека не сте исти како порано. Ако одат да се видат со љубовникот или љубовничката, брзо ќе побегнат низ врата.

БИК – ГИ МЕНУВА НАВИКИТЕ

Припадниците на овој знак изневеруваат поради рутина во односот, но и поради силна сексуална привлечност кон нова личност. Иако вешто ги кријат своите чувства, Бикот појавува изненадна и претерана грижа за својот изглед (купува нова облека или често оди на фризер). Ненадејната промена во навиките, честото излегување и криењето на мобилниот телефон се доволна причина за сомневање.

БЛИЗНАЦИ – СЕКОГАШ ИМААТ АЛИБИ

Припадниците на овој знак изневеруваат само тогаш кога нема шанси да се дознае или ако не им е важен односот кој моментално го имаат. Кога изневеруваат многу се мудру, брзо размислуваат и внимаваат на секој чекор. Често ги ангажираат пријателите за да им служат како алиби. Уверени се дека неможете да ги фатите дека изневеруваат, па со тек на време се опуштаат. Ако му поставите стапица со неколку брзи вкрстени прашања ќе се збуни и ќе се открие.

РАК – СЕ ОДДАЛЕЧУВА ОД ПАРТНЕРОТ

Нема некоја универзална причина за изневерување кај Раковите, но една работа е сигурна кај нив – тие не сакаат да ја изгубат сигурноста кај партнерот, но ни љубовникот. Нивното неверство го откриваат со чести изговори дека се изморени или оптеретени со обврски. Често ќе одбиваат секс и емотивно се оддалечуваат. Ако почне неумерено да троши пари, бидете внимателни

ЛАВ – МУ УДОВОЛУВА НА ПАРТНЕРОТ

Припадниците на овој знај најчесто изневеруваат поради секс и возбудување. Кога го прават тоа, пред партнерот глумат дека се е во ред. Ќе станат совршени партнери, па така мажот ќе и удоволува се на жената, а жената ќе му ги прави омилените јадења и секогаш ќе биде дотерана. Неверството нема да го признаат дури и да ги фатите на дело, дури и ќе ве напраднат што воопшто сте помислиле на тоа.

ДЕВИЦА – ГО НАПАЃА ПАРТНЕРОТ

Девицата најчесто изневерува бидејќи е разочарана од својот партнер и бидејќи повеќе несака да биде во таков однос, но сеуште не смислила начин како да излезе од него. Кога зневеруваат секогаш ќе имаат алиби, но ќе станат многу критични и иронични и постојано ќе би истакнуваат вашите мани. Ако жената Девица почне да го избегнува сексот, тоа е доволна причина за сомневање.

ВАГА – СЕ ОДНЕСУВА КАКО ЗАЉУБЕН ТИНЕЈЏЕР

Припадниците на овој знак не се имуни на изневерување, а во тоа се впуштаат само ако се заљубат. Кога изневеруваат се однесуваат буквално како заљубени тинејџери. Постојано се средуваат, се тушираат и се пресоблекуваат, а расположението им е на високо ниво. Ќе направат се за да го прикријат неверството, а ако случајно партнерот дознае за тоа ќе кажат дека е само флерт.

ШКОРПИЈА – ТОА ГО ПРАВАТ ПЛАНСКИ И СМИРЕНО

Припадниците на овој знак изневеруваат од многу причини, а кога ќе се решат да направат такво нешто, тие се сигурни дека тоа никогаш нема да се дознае. Уверени се во своите вештини за прикривање на работите. Скорпијата изневерува многу мудро и смирено. Мажите редовно ќе спијат со партнерката и нема да губат интерес за нејзе, а женските припаднички на овој знак ќе ги издаде љубовниот поглед.

СТРЕЛЕЦ – СЕ РАСПРАВА

Тие изневеруваат кога не се среќни со партнерот и кога им недостасува физичка привлечност. Ќе ги издаде честото филозофирање. Мажот ќе повторува дека врската станала монотона, а понежната припадничка на овој знак на мажот нема ништо да му забранува и ќе покажува рамнодушност. Пред партнерот да успее да потврди нешто со докази, тие сами го признаваат изневерувањето.

ЈАРЕЦ – ИЗНЕВЕРУВА, НО НЕ ДОЛГО

Јарците изневеруваат ако партнерот постојано ги зема здраво за готово и ако се чувствуваат бедно во врската. Тогаш започнуваат афера која ќе им донесе сигурност и утеха. Кога же изневерат, тоа може да биде крај на досегашната врска бидејќи многу им пречи да бидат растргнати на две страни. Ако станува збор за полазна авантура, нивниот партнер најверојатно никогаш нема да дознае.

ВОДОЛИЈА – СЕ ИЗДАВА

И мажите и жените во знакот на Водолија не изневеруваат често, но ако го направат тоа, тоа на својот партнер наскоро ќе му го нацртаат. Ќе бидат незаинтересирани за односот, ќе кажуваат двосмислени изјави за иднината, ќе предлагаат отворена врска или да направат мала пауза. Жените во знакот на Водолија ќе кажуваат дека им треба повеќе дружење и дека врската почнала да ја гуши, а на секое прашање за неверство ќе реагира одбрамбено.

РИБИ – НЕ СЕ ДОСЛЕДНИ

Рибите може да сакаат повеќе партнери истовремено и кон нив да се однесуваат исто. Знаат лесно да се изгубат во сопствените лаги, а најдобро ќе ги разоткриете кога ќе се опијанат. Тогаш ќе кажат се, а утредента секако се ќе помине. Ако им дадете докас ќе ги фати хистерија и ќе паднат во депресија.

24 Comments

Leave a Reply
 1. I feel this is among the such a lot significant info for me.
  And i’m glad studying your article. However should observation on some general issues, The
  web site taste is great, the articles is actually excellent :
  D. Good job, cheers

 2. Thanks for your personal marvelous posting! I quite
  enjoyed reading it, you can be a great author.I will
  be sure to bookmark your blog and will often come back very soon. I want to encourage you continue your great writing, have a nice day!

 3. excellent issues altogether, you just received a emblem
  new reader. What would you recommend in regards to your put up that you just made
  a few days in the past? Any certain?

 4. hello there and thank you for your info – I have definitely
  picked up something new from right here. I did however expertise a few technical points using this website, as I experienced to reload
  the web site many times previous to I could get it
  to load correctly. I had been wondering if your web host is OK?
  Not that I’m complaining, but slow loading instances times will very frequently affect your
  placement in google and can damage your high quality score if advertising and marketing with Adwords.
  Well I’m adding this RSS to my email and could
  look out for much more of your respective exciting content.
  Make sure you update this again soon.

 5. Heya this is kind of of off topic but I was wanting to know
  if blogs use WYSIWYG editors or if you have to manually
  code with HTML. I’m starting a blog soon but have no
  coding skills so I wanted to get guidance from someone with experience.
  Any help would be greatly appreciated!

 6. When I originally commented I clicked the “Notify me when new comments are added” checkbox and now each time
  a comment is added I get three e-mails with the same
  comment. Is there any way you can remove people from that service?
  Thank you!

 7. These are actually enormous ideas in concerning blogging.
  You have touched some pleasant points here. Any way keep up wrinting.

 8. Excellent post. Keep writing such kind of information on your page.

  Im really impressed by it.
  Hey there, You have performed a great job. I’ll certainly digg it and
  personally recommend to my friends. I’m sure they’ll be benefited from
  this website.

 9. It’s a shame you don’t have a donate button! I’d most certainly donate to this fantastic blog!
  I suppose for now i’ll settle for bookmarking and adding your
  RSS feed to my Google account. I look forward to new updates and will talk about this site with my Facebook group.
  Talk soon!

 10. Hi there everybody, here every person is sharing these familiarity, thus it’s
  nice to read this website, and I used to pay a quick visit this website every
  day. plenty of fish natalielise

 11. If you are going for best contents like I do, just go to see this site every day since it gives feature contents,
  thanks

42 Pings & Trackbacks

 1. Pingback:

 2. Pingback:

 3. Pingback:

 4. Pingback:

 5. Pingback:

 6. Pingback:

 7. Pingback:

 8. Pingback:

 9. Pingback:

 10. Pingback:

 11. Pingback:

 12. Pingback:

 13. Pingback:

 14. Pingback:

 15. Pingback:

 16. Pingback:

 17. Pingback:

 18. Pingback:

 19. Pingback:

 20. Pingback:

 21. Pingback:

 22. Pingback:

 23. Pingback:

 24. Pingback:

 25. Pingback:

 26. Pingback:

 27. Pingback:

 28. Pingback:

 29. Pingback:

 30. Pingback:

 31. Pingback:

 32. Pingback:

 33. Pingback:

 34. Pingback:

 35. Pingback:

 36. Pingback:

 37. Pingback:

 38. Pingback:

 39. Pingback:

 40. Pingback:

 41. Pingback:

 42. Pingback:

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Loading…

0

Коментари