in

СмешноСмешно Се заљубивСе заљубив Се изненадивСе изненадив Ме налутиМе налути

5 секс пози кои брзо ќе ве доведат до оргазам

Не се грижитие доколку ви треба долго време за оргазам. Доколку се случува таков проблем, секогаш има решение и со мали измени во сексуалниот живот, и двајцата ќе се чувствувате убаво и секси.

1. Јавачка поза

Пенетративниот секс е супер на секаков начин. Но, не очекувајте жената да сврши без ваша помош, доколку е таа над вас. Зачинете ги заедно нештата за подобар оргазам.

2. Зен љубовница

Грижата за тоа дека нема да свршите е исто како да се грижите како ќе заспиете. Измамете го вашиот ум со тоа што не очекувајте оргазам како награда( ова е секогаш добар совет) и само фокусирајте се на добрите нешта што ги чувствувате. Вдадете се во јога позата- Мост и ќе бидеш богато наградена со длабока пенетрација, како и лесна достапност на клиторисот.

3. Пантерот кој преде

Сè уште не си во расположение, но сакаш да бидеш.

Пробај поза каде што ќе внесиш многу предигра. Нека легне вашиот партнер а вие легнете  свртена со стомакот на него. Почнете со нежни, бавни бакнежи кои ќе почнат од неговиот стопак и продолжуваат кон неговиот врат, сè до неговите усни, а потоа полека преминете на главното.

4. Пред- забавата

Навистина, најдобриот секс се случува кога сте навистина напалени, што на некој начин го губите разумот. Но доколку вашиот разум е таму и е зафатен со гледање, твојот оргазам би можел да си замине и да се скрие. Не дозволувајте тоа да се случи, па кога вашиот партнер ќе ве гушне од позади, бакнувајќи го вашиот врат, почнете да му возвраќате, а користете и секс играчки за да го забрзате тој процес на пред игра.

5. Плишаната кукла

Наместо да го воздржувате вашиот здив кога се чувствувате близу до оргазам, оставете вашето тело да се релаксира и земете долг, длабок здив. На некој начин е спротивно на она што ние го правиме, но длабокиот здив помага за подолги, подлабоки оргазми.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Loading…

0

Коментари